Ви є тут

ВЧЕНІ РОЗРОБИЛИ НОВИЙ МЕТОД ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ АГРЕСИВНИХ ПУХЛИН МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ

Вчені з Університету Мічигану відкрили новий метод діагностики раку молочної залози, який виявляє, буде він агресивним чи ні. Це допоможе уникнути багатьом жінкам операції з видалення молочної залози. Результати дослідження опубліковані в журналі Scientific Reports.

Метод діагностики БРІМ побудований на математичних розрахунках і використовує флуоресцентну мікроскопію. Вчені використали даний метод для виявлення агресивних видів найпоширенішої форми раку молочної залози - протокової карциноми (ПК). Оскільки до сьогоднішнього дня медики не мали можливості прогнозувати, як поведеться новоутворення, вони рекомендували жінкам з таким діагнозом хіміотерапію або операцію. Однак була й інша проблема: 20-53% захворювань, які спочатку були помилково класифіковані як доброякісні пухлини, пізніше виявилися раковими захворюваннями грудей. І багатьом жінкам тільки через 10 років після початкового діагнозу був поставлений правильний діагноз і розпочато відповідне лікування.

Вчені вивчали зразки біопсії молочних залоз, взяті у 23 пацієнток з ПК. Фахівці застосовували фарбування зразків тканин - для визначення ключових біомаркерів, при цьому відразу використовувалися кілька біомаркерів. Потім за допомогою комп'ютерного аналізу дослідники змогли встановити, що 22% всіх досліджуваних зразків відносилося до неагресивної форми ПК. Таким чином, вчені змогли поставити діагноз правильно. Новий спосіб діагностики допоможе призначати складне лікування тільки тим пацієнткам, які дійсно його потребують.

Джерело: http://onco.com.ua/