Ви є тут

Патологоанатомічне

ВІДДІЛЕННЯ ОНКОЛОГІЧНОЇ ПАТОЛОГІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНОГО БЮРО


У 1971 році в Чернігівському обласному онкологічному диспансері було створено патологоанатомічне відділення. Завідувачем відділення з 1971 по 1985 рр. був лікар вищої категорії Іванько О.Г. З 1985 року по теперішній час завідувач відділення Молошок Алла Анатоліївна, старший лаборант Ятченко Ольга Олександрівна. У 1988 р. було створено обласне патологоанатомічне бюро, у склад якого ввійшло патологоанатомічне відділення онкодиспансеру і отримало назву відділення онкологічної патології з дослідженням біопсій і операційного матеріалу. 
У відділенні працює 3 лікарі, 8 лаборантів, 2 молодші медсестри.
Досліджується операційний і біопсійний матеріал з усіх відділень онкологічного диспансеру.
Патологогістологічні дослідження проводяться для встановлення діагнозу і характеру процесу: злоякісний, доброякісний. Ця інформація потрібна для подальшого лікування та прогнозу захворювання. 
Під час операції проводяться термінові дослідження, коли операційний матеріал надсилається з операційного столу для визначення характеру процесу та об’єму оперативного втручання. За рік в середньому виконується до 40 тис. досліджень, та до 600 випадків термінових досліджень.
Одними з перших в Україні з 2000 року ми проводимо імуногістохімічні дослідження для виявлення рецепторів естрогену і прогестерону, онкогенів, рівня проліферативної активності тощо , що потрібно для проведення таргетної терапії, яка діє безпосередньо на пухлину. Імуногістохімічні дослідження дають можливість встановити характер процесу: лімфома, рак, саркома, меланома і ін., виявити по метастазу з якого органу походить пухлина. На жаль, за відсутності фінансування, ці дослідження виконуються коштом добровільних благодійних внесків. 

Крім патологогістологічних досліджень проводяться розтини померлих у відділеннях диспансеру. За результатами матеріалів розтинів відбуваються засідання лікувально-контрольних комісій, проводиться розбір розходжень діагнозів клінічних і патологоанатомічних, а також рідкісних випадків захворювань. Лікарі відділення готують методичні рекомендації, друкуються у медичних журналах та матеріалах з’їздів і конференцій.
Із направленого операційного та біопсійного матеріалу вирізаються шматочки, з яких, після спеціальної обробки, готуються зрізи тканини товщиною в 5- 7 мк. Їх розміщують на скельцях і забарвлюють гематоксиліном і еозоном. Ця тонка і кропітка робота виконується лаборантами. 

Молошок Алла Анатоліївна

завідувач відділення,
лікар вищої категорії,

лауреат премії ім. І.В.Буяльского в номінації «Кращий лікар - 2012»

 стажувалася в США: м. Сієтл, лабораторія професора А.Гауна

Рудич Юрій Віталійович 
патологоанатом, лікар вищої категорії

 

Шеремок Лариса Володимирівна
патологоанатом, лікар  першої категорії

 

Ятченко Ольга Олександрівна 

старший лаборант, фахівець вищої категорії

 

Лебедєва Тетяна Олександрівна  

лаборант, фахівець першої категорії

 

Сподаренко Анна Юріївна  

лаборант, фахівець вищої категорії

 

Матвієнко Тетяна Володимирівна  

лаборант

 

Сергієнко Тетяна Володимирівна  

лаборант, фахівець другої категорії

 

Четирус Юлія Миколаївна  

лаборант

 

Ілюхіна Олена Борисівна 

лаборант, фахівець другої категорії

Контакти  

- відділення (04622) 5-31-62